İtalya Üzüm Fidanı · 2 Yaşında 60-80cm

İtalya Üzüm Fidanı büyükten küçüğe herkesin sevdiği bir meyvedir. Telli bağlama sistemi ile üretimi gittikçe artmaktadır.

İtalya Üzüm Fidanı ve diğer fidanları iş ortağımızın sitesi için butona tıklayıp oradan satın alabilirsiniz.

  • Bu ürün kargoya 2-3 iş gününde teslim edilir.
  • 9 aya varan taksit fırsatı ve havale seçeneği!
  • Sorunsuz ve Kolay bir şekilde İade & Değişim yapabilirsiniz.
Kategori: Etiket: , ,

Fidancılar'dan Satın Al

Açıklama

İtalya Üzüm Fidanı satın almak için detayları buradan inceleyebilirsiniz. Fidanın ve fidan yetiştiricisinin en doğru koşullarda fidan yetiştirmesi için bunları bilmesi gerekiyor;

  • İri taneli, beyaz, kalın kabukludur ve Hamburg Misketinden aldığı kokuya sahiptir.
  • Mantari hastalıklara hassastır.
  • Yüksek terbiye (1-1.5 m) iyi sonuç verir.
  • Marmara ve Ege bölgesine önerilir.

TOZLAYICISI

Kendine verimlidir.

GÜBRELEME
Meyve ağacını gübrelerken verilecek olan gübreyi ağacın taç iz düşümlerine atılmalıdır. Belirli dönemlerde toprağı organik maddece zenginleştirmek için toprak düzenleyici ,organik gübre ve diğer organik gübreler tamamen yanmış gübreler kullanılmalıdır.

İKLİM

Bol güneşlenme için güney veya güneybatıya bakan yerler seçilmelidir. Asma üzerindeki sürgünleri kıracak derecede şiddetli rüzgarlar bağcılık açısından önem taşırlar. Buralarda tesis edilen bağların etrafında uygun bitkilerle rüzgar kıranlar güneşlenme ve havalanmaya engel olmayacak şekilde dikilmelidir. Bir yerde hangi amaca yönelik bağcılık yapılabilmesine karar vermemizde en önemli kriterlerden biri etkili sıcaklık toplamıdır. Etkili sıcaklık toplamı asma bitkisinin gelişme döneminde tomurcukların uyanmasından hasada kadar olan sürede +10oC‘nin üzerindeki günlük sıcaklıkların toplamıdır.

TOPRAK İSTEKLERİ

Asma değişik toprak tiplerine uyum yeteneği yüksek olan bir bitki türü olmakla birlikte tınlı veya kumlu-tınlı topraklarda en yüksek randıman alınmaktadır. Asmanın yetiştiği toprağın en az 60-70 cm derinliğe sahip olması, bir miktar kireç ve organik madde içermesi istenir.

DİKİM

  • Taban topraklarda yetiştirilen kuvvetli çeşitler için omca başına 9-10 m2 gibi (3×3 m) geniş alanlar gerekli iken, zayıf topraklar ve zayıf çeşitler için 4-5 m2’lik (2×2 m, 2,5×2,5 m) sahalar yeterli olmaktadır.
  • Ülkemizdeki bağ bölgelerinde 1,40-3,5 m’ye kadar değişen aralık ve mesafeler mevcuttur.
  • Çekirdeksiz üzüm çeşidi için bu değerler Goble’de 3×3, 2.75×2.75, 2.50×2.50, 2.25×2.25 m, telli sistemli bağlarda ise 3.5×3, 3.5×2.5, 3×2 m olabilir.

BUDAMA

Bağcılıkta özellikle kış budaması önem taşır. Bu budamada bir yıl önce, sürgün halinde oluşan ve budama mevsiminde yıllık dal (çubuk) adını alan organların % 70-80’i kesilip çıkarılır. Yaz budamasında ise uç alma veya benzeri uygulamalarla asmada kesilip çıkarılan kısımlar toplam yeşil aksamın % 30-40’ı kadardır. Asmada budama her yıl mutlaka yapılması gereken önemli kültürel bir işlemdir.

Tüm Kategoriler